dobrovolníci

Dobrovolníci z Red Hatu pomohli s nábytkem na chráněném bydlení

16. 10. 2023

Ach ti dobrovolníci… Bez nich by to prostě nešlo. V pátek přišlo do našeho čerstvě zkolaudovaného domu v Brně-Černovicích rovnou 12 šikovných dobrovolníků z brněnské pobočky společnosti Red Hat Czech. Společně se vrhli na smontování nového nábytku do budoucího chráněného bydlení. A že jim to šlo od ruky!

Společnost Red Hat Czech patří mezi stěžejní partnery Domova pro mne už řadu let. Nejen, že stavbu nového chráněného bydlení finančně podpořila, ale její zaměstnanci se pravidelně jako dobrovolníci sami aktivně zapojují. Před rokem a půl nám redheťáci pomohli starý dům před rekonstrukcí vyklidit, tentokrát se vrhli na podstatně tvůrčí práci: smontování nového nábytku, který bude budoucím obyvatelům chráněnka sloužit.

Na Štolcově po celý den „makalo“ hned 12 zručných dobrovolníků. Celým domem se nesly zvuky elektrického utahováku a bouchání kladívek. A výsledek? My jsme nadmíru spokojení. Pokoje pro budoucí klienty jsme vybavili skříněmi, psacími stoly a komodami. Dobrovolníkům z Red Hatu posíláme velký dík za dobrou náladu a energii, se kterou se do práce vrhli.

A teď už jen pracujeme na tom, abychom do našeho nového chráněného bydlení vybrali vhodné obyvatele a sestavujeme tým osobních asistentů, kteří jim budou nablízku. Jsme rádi, že náš sen, udělat samostatné a důstojné bydlení pro lidi s těžkým handicapem v Brně dostupnější, se nám plní před očima!