Dobrovolníci z Red Hatu pomohli s vyklízením domu

25. 4. 2022

Kolik věcí se za zhruba šedesát let nashromáždí v třípatrovém domě? Tušíte správně – HODNĚ. S příchodem jara jsme se proto vrhli do velkého úklidu, třízení a vyklízení. A jsme moc rádi, že jsme měli pomoc. Na jeden celý den se k nám na Štolcově přidali také dobrovolníci z brněnské pobočky společnosti Red Hat Czech.

Společnost Red Hat Czech patří mezi stěžejní partnery Domova pro mne už řadu let. Jsme velmi vděční, že finančně podpořila také stavbu nového chráněného bydlení pro osoby s těžkým zdravotním handicapem. Kromě finanční pomoci nám ale zaměstnanci společnosti nabídli i své fyzické síly. A nutno říci, že se velmi hodily.

Na Štolcově se brzy ráno sešlo osm dobrovolníků z Red Hatu společně se zaměstnanci Domova a velký úklid mohl začít. Úkolem dne bylo roztřídit věci na ty nepoužitelné a ty, které ještě mají šanci na další využití. Absolvovali jsme několik cest na sběrný dvůr i do kontejnerů s tříděným odpadem, objevili jsme ale také celou řadu pokladů, které čekají v garáži na veřejný výprodej. Těšit se na něj můžete už brzy!

Mnohokrát děkujeme všem zaměstnancům Red Hatu za neocenitelnou pomoc a dobrou náladu, se kterou se nám náročný den podařilo hravě zvládnout.