Děkujeme městu Brnu za podporu našeho projektu

16. 9. 2022

Za čtyři roky, které uplynuly od zrodu našeho projektu se toho u nás i ve světě událo mnoho. Mělo to vliv i na náš rozpočet, který poskočil o hezkých pár milionů korun. Náš projekt rekonstrukce domu pro chráněné bydlení na ulici Štolcova by nemohl zdárně pokračovat bez finanční pomoci města Brna.

Projekt vzniku chráněného bydlení v brněnských Černovicích vznikl už v roce 2018. Kdo tehdy mohl tušit, že přijde pandemie, tornádo, válka a rekordní inflace. Na jaře 2022 jsme se ocitli v situaci, kdy nám na jeho realizaci chybělo skoro 8 milionů korun na jeho realizaci.

Nechtěli jsme to předčasně vzdát a obrátili jsme se na primátorku města Brna Markétu Vaňkovou. Tímto bychom chtěli jak paní primátorce, tak ostatním členům Rady města Brna i zastupitelstvu, poděkovat, že nám dali zelenou. Za podporu děkujeme také Janu Polákovi z odboru sociální péče města Brna. Náš projekt město podpořilo neuvěřitelnou částkou 5,5 milionu korun. Víme, že to v této době není samozřejmost, ač se jedná o dobročinnou věc. V lednu 2024 by se podle plánu měli do nového chráněného bydlení nastěhovat první obyvatelé. S vaší pomocí to zvládneme!