Pojďme se potkat! Na koncertě pro chráněné bydlení 9. června

15. 5. 2023

Náš příběh o ideálním bezbariérovém bydlení, které by se stalo domovem pro osoby s těžkým handicapem, se začal psát už v roce 2018. Tehdy se nám naskytla možnost koupit starý třípatrový dům v Brně-Černovicích, který zpočátku bezbariérové útočiště pro vozíčkáře ani zdaleka nepřipomínal. Od té doby uplynulo spoustu vody a dnes stojíme už před skoro hotovým projektem. Co všechno už jsme zvládli?

2018: Podali jsme žádost o podporu Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) Evropské unie, kterou jsme připravovali půl roku.

2020: Po dlooouhém jednání jsme se dočkali: náš projekt dostal zelenou a získali jsme podporu z evropských fondů!

2021: Koupili jsme dům na Štolcově, odteď už je náš!

jaro 2022: Společně s dobrovolníky z firmy Red Hat, která je naším dlouhodobým partnerem, jsme celý dům vyklidili.

podzim 2022: Náš projekt podpořilo město Brno a výběrové řízení na rekonstrukci vyhrála firma ZIPP, která se hned vrhla do práce.

2023: Pokračujeme ve stavebních pracích. Máme nová okna, novou střechu, bezbariérový výtah je nachystaný na instalaci, podlahy čekají na položení krytiny…

Pokud vše půjde tak, jak má (v což pevně věříme), v září nás čeká kolaudace. Potom vybavíme dům nábytkem a v zimě se do něj už nastěhuje pět vozíčkářů, kteří budou moct samostatně hospodařit ve vlastní domácnosti, ale vždy, když to budou sami chtít, budou mít po ruce osobní asistenty.

Dokončení chráněného bydlení je velký krok nejen pro naši organizaci, ale i pro město Brno a celý Jihomoravský kraj, ve kterém možnosti podobného bydlení zoufale chybí. Zveme proto všechny naše podporovatele, klienty, přátele Domova pro mne, i všechny ostatní, kterým nejsou lidé, s životem ztíženým handicapem, lhostejní, aby se s námi přišli celý projekt #cihlukcihle oslavit a podpořit.

Přijďte si užít koncert a podpořit lidi s handicapem na cestě za svobodným životem podle vlastních představ!

KDY: pátek 9. června 2023
KDE: nádvoří Pražákova Paláce vedle Moravské galerie v Brně, Husova

PROGRAM:
19:00 brněnský písničkář Martin „Kudla“ Kudlička
20:15 Sextet Picnic (rock-pop)

Občerstvení: pivo, alko i nealko drinky od Café Morgal, šťavnaté grilované hot-dogy přiveze foodbike Páreček! Brno.

Vstupné dobrovolné, výtěžek poputuje na transparentní účet veřejné sbírky na chráněné bydlení organizace Domov pro mne. Moderátorem večera bude herec brněnského divadla Honza Brožek. Akce se koná pod záštitou primátorky města Brna JUDr. Markéty Vaňkové a za každého počasí. Bezbariérový vstup.

Tak na viděnou v pátek 9. června v 7 večer vedle Pražákova paláce!